Odkrywamy Żelazko

Pod koniec roku 2010 w lokalnej prasie ukazały się informacje, iż w malowniczej miejscowości Żelazko położonej na Jurze przy drodze Olkusz – Ogrodzieniec, pojawiły się przygotowane trasy do narciarstwa biegowego.

Jako „wyborni biegacze narciarscy” postanowiliśmy odkryć to miejsce. Korzystając z pięknej pogody, słoneczko przebiło się przez mgłę. Urokliwości dodawała szadź która otuliła drzewa. Wyjeżdżając z Zawiercia zastanawialiśmy się czy będzie po czym jeździć w Żelazku, ponieważ śniegu było jak na lekarstwo.

Jednak po dotarciu przez las do Żelazka byliśmy mile zaskoczeni, sporo śniegu otulało całą miejscowość, która wyglądała sennie ale bardzo przyjemnie. Zaczęliśmy szukać tras, brak oznaczenia sprawia troszkę problemu, gdzie można by zostawić samochód i gdzie są trasy… Po przejechaniu Żelazka za pięknymi ostańcami tuż przed wjazdem do miejscowości Ryczów znaleźliśmy mini parking przy lesie, gdzie postanowiliśmy zostawić samochód. Dobrze trafiliśmy jak się później okazało. Biegnąca tutaj leśna droga okazała się trasą biegową, pociągnięte ślady robiły wrażenie były świeże tak jakby były zrobione dopiero dzisiaj. Szybciutko założyliśmy narty i dalej przygodo… Postęp w technice był widoczny bo nie wywaliliśmy się od razu. Ślad pociągnięty jest przez leśny dukt, biegnie płasko ale też stwarza możliwości podbiegu pod niewielkie wzniesienia, liczne zakręty o różnym stopniu trudności. Naprawdę byliśmy mile zaskoczeni, oczywiście biegaczy za wielu nie spotkaliśmy zaledwie dwóch ale powoli może rzeczywiście powstanie tutaj z czasem fajny ośrodek biegaczy, który będzie mógł konkurować z innymi znanymi w Polsce. Możliwości są tutaj ogromne. Trzymamy kciuki za rozwój a z przyjemnością będziemy wspierać to powstające dzieło. Jutro też pędzimy poszusować, trzeba wykorzystać możliwości jakie daje nam natura…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: