Zdążyć przed burzą…

24.05.2014

____________________

Trasa: Zawiercie – Wiesiółka – Błędów – Chechło – Łazy

Koniec maja pokazał swój letni charakter temperatura sięgała 30 stopni w cieniu. Na popołudnie synoptycy zapowiadali burze, ale z doświadczenia „babka na dwoje wróżyła” bo rzadko się prognozy sprawdzają. Wyruszamy w kolejną majową trasę. Tym razem pada na Chechło przez Błędów. Tradycyjnie ruszamy z Zawiercia w kierunku Łaz, tutaj skręcamy na Wiesiółkę, gdzie czarnym leśnym szlakiem podążamy w kierunku Błędowa. Mimo żaru z nieba, ku naszemu zaskoczeniu jedzie się nam bardzo przyjemnie. Docieramy do Błędowa, tutaj spotykamy dopiero grupkę rowerzystów. Mijamy Błędów i pędzimy w stronę Chechła.

0879

0880

W Chechle www.chechlo.com.pl podejmujemy decyzję, że ruszamy od razu w stronę Łaz z pominięciem Pustyni Błędowskiej (największej w Europie) na której już kilka razy byliśmy. Ruszamy więc szlakiem zielonym, tradycyjnie już na mostku nad krystalicznie czystą rzeką Centurią, sesja foto:-) Dojeżdżamy do festynowych Łaz, gdzie odbywała się impreza seniorów z całej Polski. W oddali od południa pojawiły się grzmoty nadciągającej burzy.

0881

0882

0883

Ruszamy więc w stronę naszej bazy . Po drodze jeszcze na moment wstępujemy uwiecznić na fotce stworzony nie dawno kurhan w 150 rocznicę powstańczego zrywu w tych okolicach w trakcie Powstania Styczniowego. Goniące nas grzmoty przechytrzamy i docieramy przed burzą do naszej bazy.

0884

0885

Nasz dzisiejszy dystans…

0886

 PODSUMOWANIE

____________________

DYSTANS DZIENNY: 53 km

DYSTANS CAŁKOWITY: 271 km

24.05.2014_m

link do mapy

24.05.2014_p

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: