Pierwsza stówka…

04.06.2015

____________________

Trasa: Zawiercie – Kromołów – Rzędkowice – Hucisko – Bobolice – Mirów – Niegowa – Złoty Potok – Biskupice – Żarki – Włodowice

Plan na 04 czerwca był jeden przejechać 100km. Z taką też myślą ruszyliśmy przed siebie w głąb Jury. Pogoda idealna na jazdę na rowerze. Słonecznie z temperaturą w okolicach 25 stopni lekki chłodzący wiaterek. Ruszyliśmy w kierunku Kromołowa, by dalej interwałową trasą dotrzeć do Włodowic, skąd dalej pomknęliśmy w kierunku Bobolic, ponownie pokonując niemałe wzniesienia. Po drodze mijamy sporo rowerzystów od typowych amatorów, po profesjonalne grupy treningowe. W Bobolicach chwila odpoczynku przy urokliwym Zamczysku i ruszamy dalej w stronę Mirowa.

1226

1227

W Mirowie widać postępujące prace rekonstrukcyjne tutejszego Zamku. Stąd skręcamy w kierunku Niegowej by po solidnym podjeździe znaleźć się w tej miejscowości. Dalsza nasza droga wjedzie w kierunku Janowa polecamy gorąco tą trasę jest bardzo urokliwa, można poczuć się jak w Beskidach.

1228

Na pograniczu Złotego Potoku i Janowa wjeżdżamy na szlak rowerowy którym zmierzamy w stronę Zrębic. Po drodze mijamy malowniczą wioskę indiańską, położoną w ciszy i na łonie jurajskiej przyrody.

1229

1230

Mimo drogi polnej, trasa jest szybka, duże pokłady kopiastego piachu nie występują. W Zrębicach skręcamy na Biskupice, skąd podjazdem mkniemy w kierunku Żarek. Tutaj chwila odpoczynku przy pysznych zapiekankach z pieca. Dalej ruszamy szlakiem rowerowym w kierunku Mirowa, gdzie kręcimy przez Rzędkowice do Włodowic. Zjeżdżam w kierunku Zawiercia, pokonując ostatnie znaczące wzniesienie na dzisiejszej trasie.

1231

1232

1233

Docieramy do naszej bazy ze zrealizowany planem, licznik pokazał nam przeszło 102km. Polecamy bardzo tą trasę jest wymagająca ale warta przejechania. Trzy czwarte to drogi asfaltowe mało uczęszczane przez samochody a jedna czwarta to polne i szutry. Urokliwość trasy jest imponująca, czujesz się jak w prawdziwych górach.

1234

PODSUMOWANIE

____________________

DYSTANS DZIENNY: 102 km

DYSTANS CAŁKOWITY: 426 km

mapa_04.06.2015

profil_04.06.2015

podsumowanie_04.06.2015

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: