Przez Dolinę Wodącej…

27.06.2015

____________________

Trasa: Zawiercie – Rokitno Szlacheckie – Ogrodzieniec – Ryczów – Smoleń – Cisowa – Udórz – Wolbrom – Bydlin – Chechło – Łazy

Kolejny czerwcowy weekend przywitał nas pochmurną pogodą. Mimo to ruszamy na kolejną wyprawę rowerową po Jurze. Tym razem jedziemy w kierunku Ryczowa przez Rokitno Szlacheckie, Ogrodzieniec, by po kilku mniejszych podjazdach dotrzeć do pierwszego z naszych celów. Stąd podjazdową drogą wspinamy się, by po chwili zjechać do Złożeńca. Zaraz przy początku miejscowości pojawia się skręt w prawo na szlak żółty i drogowskaz Pustkowie idealnie obrazujący tutejsze tereny. Skręcamy na szutrową drogę, by już po chwili wjechać w niemal dziewicze jurajskie tereny. Szlak w pewnym momencie wjeżdża w las, droga jest przyzwoita na rowerowe pedałowanie.

1265

Szlakiem żółtym docieramy do Doliny Wodącej jednego z piękniejszych terenów na Jurze. Trasa w kierunku Smolenia jest prostsza, gdyż niemal zjeżdżamy z dość pokaźnych górek zwanych Zegarowymi. W drugą stronę trzeba się na pewno bardziej namęczyć, niebawem wypróbujemy i podzielimy się na naszym blogu spostrzeżeniami.

1266

Od strony Smolenia Dolina wita nas postawnymi skałami i jaskiniami.

1267

1268

1269

1270

Docieramy do Smolenia by po chwili wjechać na drogę w kierunku Cisowej, którą mkniemy do Kleszczowej trasa jest bardzo urokliwa. Następnym naszym celem jest Udórz, skąd ruszamy w kierunku Wolbromia.

1271

1272

1273

Po drodze zaciekawia nas rzeźba przed Kościołem Parafialnym w Porębie Dzierżnej. Przyspieszamy i ścigamy się z ciemnymi chmurami, które dopadają nas w Wolbromiu na szczęście lipy na Rynku stają się naszym schronieniem przed rzęsistym deszczem. Spędzamy tutaj kilka chwil, by po deszczu ruszyć w kierunku Bydlina, skąd przez Chechło docieramy do Łaz i dalej już do naszej bazy w Zawierciu. Na koniec licznik pokazał przebieg 94km, niestety licznik rowerowy po połowie dystansu skasował nam część nabitych kilometrów i zmuszeni byliśmy oprzeć się o pomiary aplikacji zegarkowo – telefonicznej.

1274

PODSUMOWANIE

____________________

DYSTANS DZIENNY: 94 km

DYSTANS CAŁKOWITY: 809 km

mapa_27.06.2015

profil_27.06.2015

podsumowanie_27.06.2015

DSC_0002

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: