Bielice – gdzieś na końcu świata…

28.02.2018

Wreszcie po kilku latach planowania wyjazdu na biegówki do Bielic w gminie Stronie Śląskie, udało się. Po letniej wycieczce mającej na celu zapoznanie się z tutejszymi trasami narciarskimi, przybyliśmy na przełomie lutego i marca pobiegać na nartkach w tym miejscu. Pogoda dopisała nam idealnie dużo śniegu, siarczysty mróz. Kilka słów na temat samej miejscowości. Niewielka wieś położona w obszarze Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, w Dolinie Górnej Białej Lądeckiej w Kotlinie Kłodzkiej, kilkanaście kilometrów od Stronia Śląskiego. Udało nam się zdobyć kwaterę w Gospodarstwie Agroturystycznym („Gdzieś na końcu świata tel. 71/8143231, Bielice 11) niemal przy samych trasach biegowych (planując tutaj spędzić kilka dni warto znaleźć się tak blisko, żeby nie trzeba było dojeżdżać każdego dnia). Zaznaczamy, że brak jest tutaj zasięgu telefonii komórkowej.

Już pierwszego dnia po przyjeździe w godzinach po południowych ruszyliśmy na trasy mimo padającego śniegu. Świetną sprawą są informacje o ratrakowaniu tras na stronie gminy www.stronie.pl. Po kilku minutach dojścia z kwatery niewyratrakowaną drogą, docieramy do stadionu narciarskiego, przy którym znajduje się parking na kilka samochodów. Mimo środy trasy były idealnie przygotowane. Ruszyliśmy doliną rzeki Białej Lądeckiej w kierunku Białego Spławu.

Z powodu zapadającej nocy w połowie drogi zawróciliśmy ku naszej kwaterze, choć mieliśmy to zrobić już wcześniej ale uciecha z biegu i otaczającej nas zimy nie pozwalała nam.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: