10 PKO Silesia Marathon

07.10.2018

Cel biegowy 2018 roku Sielsia Marathon 42,195 km ziścił się 07.10.2018 w Katowicach. Po kilku latach biegania nadszedł czas zmierzyć się z królewskim dystansem. Koło 8.30 zameldowaliśmy się na linii startu, gdzie spotkaliśmy się z naszą koleżanką Marzeną i jej rodziną. Dla niej to też był pierwszy maraton.

Pogoda wymarzona, sucho, ciepło ale nie gorąco, słońce za chmurami. Po serii fotek przedstartowych, odwiedzeniu toy toy-ów, ustawiliśmy się na starcie, skąd o godzinie 9 ruszyliśmy do nowego wyzwania życiowego. Przez Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Chorzów te miasta gościły maratończyków X Silesia Marathon.

Robert P. ruszył już z samego początku intensywnie, uciekając Robertowi D. i Marzenie. Początek był spokojny do około 15 km Robert P. prowadził, później Robert D. przyspieszył, odczepiając Marzenę i wyprzedzając po drodze Roberta P. Do 30km Robert D. prowadził choć coraz bardziej odczuwał mięśnie nóg, by po 30km mieć ogromne skurcze nóg i przechodzić w chód. Około 34 km Roberta P. wyprzedza Robert D.  i prowadzenie utrzymuje do samej mety to pierwsze zwycięstwo Roberta P nad Robertem D. w zawodach i to w jakim stylu. „Resztkami” nóg Robert D. osiąga metę przed Marzeną. Podsumowując maraton to ogromne doświadczenie wytrzymałości własnego ciała i wielka duma po ukończeniu!

Meta usytuowana na Stadionie Śląskim robi ogromne wrażenie! Sama organizacja była na najwyższym poziomie, mimo trudnej trasy warto tutaj być! Polecamy!

Po osiągnięciu mety miał to być pierwszy i ostatni maraton ale człowiek jest zmienny, więc do zobaczenia na kolejnym gdzieś:-)

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: